Tynkowanie maszynowe

Tynkowanie maszynowe jest wynikiem dużej pracochłonności robót tynkarskich. Roboty te charakteryzują się dużą powtarzalnością, dlatego tez z powodzeniem można było zastosować mechanizację, odciążając nieco ekipę tynkarską. Tynkowanie maszynowe składa się z kliku, następujących po sobie procesów. Pierwszym z nich jest wyznaczenie lica powierzchni tynku, następnie wykonanie mechanicznej obrzutki na stropach i ścianach betonowych, następnie wykonuje się mechanicznie narzuty i ręcznie zaciera. Całość prac wykańcza się ręcznie, tym bardziej, że chodzi o wykonanie ościeżnic, gzymsów, wyskoków i podobnych wykończeń budowlanych.
Podstawowymi narzędziami do potrzebnymi do wykonania tynków maszynowych są agregaty tynkarskie, stanowiące komplet wszystkich potrzebnych narzędzi zamontowanych na jednym podwoziu. W takim agregacie zaprawa przygotowana w mieszarce przechodzi przez sito wibracyjne do zasobnika, następnie zostaje zassana przez pompę i przetłoczona przez niż gumowym przewodem do specjalnej końcówki tynkarskiej wyrzucającej zaprawę z odpowiednią siłą. Do końcówki jest doprowadzone innym przewodem powietrze, które powoduje rozprysk tłoczonej zaprawy.

W celu uzyskania bliższych informacji dotyczących usług tynkowania maszynowego prosimy o wypełnienie formularza poniżej.

napisz do nas

imię i nazwisko / nazwa firmy

adres email

temat

Treść wiadomości

wpisz kod z obrazka captcha

  • Copyright © 1989-2016 PPHU "GORA" Przodkowo
  • Realizacja i pozycjonowanie: MGMedia.eu