Tynk Maszynowy Tysand


Tynk maszynowy Tysand kat. II-III maszynowy, uplastyczniony jest ciekawą propozycją do wykonywania zarówno tynków wewnętrznych, jak i tynków zewnętrznych. Jest to gotowa do użytku, sucha mieszanka wyprodukowana na bazie wysokiej jakości spoiwa cementowego wraz z wypełniaczami kwarcowymi oraz z dodatkami uszlachetniającymi. Tynk maszynowy Tysand posiada przyczepność kategorii CSII, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie zapraw w kategorii II – tynk dwuwarstwowy z powierzchnią zatartą, oraz kategorii III – tynk trójwarstwowy, jak w kategorii II oraz gładź szpachlowa.

Tynk Maszynowy TysandI. Przygotowanie podłoża – Podłoże powinno być nośne, czyli stabilne, równe, oczyszczone z kurzu, brudu oraz wszelkich zanieczyszczeń tłustych. Luźne części powierzchni należy odkuć lub przeczyścić szczotką drucianą. Przygotowane podłoże należy pokryć GRUNTEM lub nałożyć warstwę obrzutki wstępnej. W przypadku nakładania tynku na ścianę uprzednio pokrytą obrzutką wstępną należy zastosować przerwę technologiczną o długości około 2 dni. Przed samym tynkowaniem należy powierzchnię obficie zmoczyć wodą. Tynku maszynowego Tysand nie stosuje się na powierzchnie drewniane, metalowe i z tworzyw sztucznych.
II. Przygotowanie zaprawy – jest niezmiernie proste i polega jedynie na wsypaniu worka 25kg do około 10 – 11 litrów czystej, zimnej wody. Następnie dokładnym wymieszaniu mechanicznym lub ręcznym do uzyskania jednolitej masy, bez grudek. Po uzyskaniu jednolitej masy tynk nadaje się do użycia. Czas gotowości mieszanki tynkarskiej do użycia wynosi około 4 godziny.
III. Przygotowaną zaprawę tynkarska nakłada się na powierzchnie kielnią, lub za pomocą agregatów tynkarskich. Nadmiar nałożonej mieszanki należy zebrać za pomocą pacy.Do samego wykańczania,wygładzania powierzchni należny używać pac drewnianych lub styropianowych. Nowo położony tynk należy chronić przed nadmiernym wysuszaniem i zawilgoceniem. Optymalna temperatura pracy li schnięcia to 5-25 stopni Celsjusza.

Tynk maszynowy Tysand – parametry techniczne mieszanki w plikach PDF:

 

W celu otrzymania większych ilości informacji prosimy o wypełnienie formularza obok. Za jego pomocą można również zarezerwować termin wykonania prac tynkarskich. Zapraszamy do współpracy.