Skip to content

Tynkowanie starego domu

Tym razem stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem. Jeden z naszych Klientów zlecił nam tynkowanie starego domu. Jest to dom jednorodzinny, wybudowany z czerwonej cegły, na kamiennym fundamencie. Zakres naszych prac polegał na wykonaniu tynków wewnątrz budynku, w pomieszczeniach mieszkalnych. Do tynkowania użyliśmy tynku cementowo – wapiennego – renowacyjnego. Jak to zwykle bywa w starych i bardzo starych domach problemem jest wszechobecna wilgoć. Dlatego pierwszą czynnością jaka należało zrobić, a co zrobił Inwestor było obkucie starych, piaskowo-wapiennych tynków i porządne osuszenie budynku.

Inwestor rozważał opcję z położeniem płyt gipsowo – kartonowych na ścianach nośnych i działowych. Jednak zagrożenia, jakie niesie ze sobą „pójście na skróty” przekonały Go do wyboru opcji droższej. Unika w ten sposób takim zjawiskom jak zagnieżdżanie się robactwa, czy rozwój grzyba na pierwotnej ścianie pod płytami kartonowo – gipsowymi. Nawet w przypadku użycia chemii przeciwgrzybiczej nikt nie da stuprocentowej gwarancji na to, czy grzyb się nie odrodzi. Prace tynkarskie przebiegły gładko, co widać na zamieszczonych kilku zdjęciach z tej inwestycji.

Tynkowanie starego domu.

Chcesz zlecić nam tynkowanie starego domu?

W celu otrzymania dokładnej oferty dotyczącej wykonania prac tynkarskich w Twoim domu prosimy o kontakt telefoniczny ☎️ +48 604 601 462. Gwarantujemy najwyższy standard wykonania usług w umówionym czasie. To wszystko w dogodnym terminie i przystępnej cenie.  Zapraszamy do współpracy inwestorów indywidualnych oraz firmy deweloperskie.

Oceń stronę