Skip to content

Tynkowanie maszynowe

Tynkowanie maszynowe jest wynikiem dużej pracochłonności robót tynkarskich. Roboty te charakteryzują się dużą powtarzalnością, dlatego tez z powodzeniem można było zastosować mechanizację, odciążając nieco ekipę tynkarską. Tynkowanie maszynowe składa się z kliku, następujących po sobie procesów. Pierwszym z nich jest wyznaczenie lica powierzchni tynku, następnie wykonanie mechanicznej obrzutki na stropach i ścianach betonowych, następnie wykonuje się mechanicznie narzuty i ręcznie zaciera. Całość prac tynkarskich wykańcza się ręcznie. W tym etapie chodzi o wykonanie ościeżnic, gzymsów, wyskoków i podobnych wykończeń budowlanych, które bardzo często występują w tynkowanych pomieszczeniach.

Tynkowanie maszynowe

Podstawowe narzędzie przy tynkowaniu maszynowym:

Podstawowymi narzędziami do potrzebnymi do wykonania tynków maszynowych są agregaty tynkarskie, stanowiące komplet wszystkich potrzebnych narzędzi zamontowanych na jednym podwoziu. W takim agregacie zaprawa przygotowana w mieszarce przechodzi przez sito wibracyjne do zasobnika. Następnie zostaje zassana przez pompę i przetłoczona przez niż gumowym przewodem do specjalnej końcówki tynkarskiej wyrzucającej zaprawę z odpowiednią siłą. Do końcówki jest doprowadzone innym przewodem powietrze, które powoduje rozprysk tłoczonej zaprawy.

W celu uzyskania bliższych informacji dotyczących usług tynkowania maszynowego prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się po prawej stronie.

Umów termin tynkowania
Podaj swoje podstawowe dane kontaktowe, abyśmy mogli się skontaktować i umówić termin wykonania prac tynkarskich.