Skip to content

Tynk cementowo wapienny Tysand

Tynk cementowo wapienny TYSAND to uszlachetniona i wzmocniona zaprawa tynkarska stosowana przy tynkowaniu maszynowym wnętrz budynków. Charakteryzuje się dużą przyczepnością kategorii CS II. Zaprawa tynkarska jest gotową, suchą mieszanką produkowaną na bazie najwyższej jakości spoiwa cementowego, wypełniaczy kwarcowych i dodatków uszlachetniających. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom jest bardzo wygodna w pracy, plastyczna i odznacza się dobrą przyczepnością do podłoża.

Tynk cementowo wapienny Tysand

Podłoże pod tynk cementowo wapienny Tysand powinno być mocne, stabilne, równe i oczyszczone z kurzu, brudu, resztek farby olejnej czy emulsyjnej. Luźne części powierzchni należy odkuć, lub usunąć przy pomocy szczotki stalowej. Zaleca się pokrycie podłoża gruntem lub wykonanie obrzutki wstępnej. Suchą powierzchnię przed obrzutka należy obficie zmoczyć wodą. Po wykonaniu obrzutki wstępnej należy zachować przerwę technologiczną nie krótszą niż dwa dni. Zaprawy tynkarskiej maszynowej Tysand nie poleca się stosować na powierzchniach drewnianych, metalowych i z tworzyw sztucznych.
Przygotowanie zaprawy do użycia polega jedynie na zmieszaniu z odpowiednią ilością wody i dokładnym wymieszaniu do uzyskania jednolitej masy. Zaprawa nadaje się do użycia po kilku minutach od wymieszania, natomiast średni czas gotowości do użycie to około 4 godziny. Gotową zaprawę nakłada się maszynowo z użyciem agregatu tynkarskiego lub ręcznie za pomocą kielni. Nadmiar należy zebrać za pomocą pacy. Do wykańczania powierzchni tynkowanych zaleca się użycie pacy styropianowych lub drewnianych. Sposób wykończenia powierzchni zależy od żądanej kategorii tynku. Nowo położony tynk należy chronić przed nadmiernym wysuszeniem lub zawilgoceniem. Nie zaleca się stosowania nagrzewnic zarówno elektrycznych, jak i gazowych, gdyż istnieje ryzyko powstania rys skurczowych lub procesów karbonatyzacji.

Tynk cementowo wapienny Tysand – podstawowe dane techniczne:

  • reakcja na ogień: A1;
  • gęstość brutto w stanie suchym: 1650 – 1750 kg/m3;
  • wydajność: 25kg zaprawy wystarcza na około 2,5m2 tynku o grubości 40-50 mm;
  • proporcje mieszanki: ok. 10-11l litrów wody na 25 kg zaprawy;
  • czas gotowości do pracy: 4h;
  • temperatura pracy od 5 do 25 stopni C;
  • minimalna grubość warstwy 3 mm, maksymalna grubość warstwy: 60mm

W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących terminów wykonania prac tynkarskich prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się z prawej strony lub o kontakt telefoniczny. Zapraszamy do współpracy.

Oceń stronę
Uplastyczniona zaprawa tynkarska Tysand

Uplastyczniona zaprawa tynkarska

Uplastyczniona zaprawa tynkarska Tysand to doskonały wybór do wykonania tynków zewnętrznych i wewnętrznych. Mieszanka cementowo – wapienna przeznaczona jest do nakładania zarówno […]