Uplastyczniona zaprawa tynkarska

Uplastyczniona zaprawa tynkarska Tysand to doskonały wybór do wykonania tynków zewnętrznych i wewnętrznych. Mieszanka cementowo – wapienna przeznaczona jest do nakładania zarówno ręcznego, jak i maszynowego. Jest mrozo i wodo odporna. Plastyczność przekłada się na komfort przy wykonywaniu prac tynkarskich. Posiada kategorię II i III, co umożliwia wykonanie tynku dwuwarstwowego z powierzchnią zatartą (obrzutka wstępna i narzut wierzchni) lub tynku trójwarstwowego (obrzutka wstępna, narzut wierzchni, narzut i wygładzanie).

Uplastyczniona zaprawa tynkarska Tysand

Uplastyczniona zaprawa tynkarska Tysand jest gotową, suchą mieszanką. Wyprodukowana została na bazie najwyższej jakości cementu, wypełniaczy kwarcowych i dodatków uszlachetniających. Odpowiednio dobrana receptura zapewnia bardzo dobra przyczepność do podłoża. Przed wykonaniem tynków przy użyciu zaprawy tynkarskiej Tysand należy odpowiednio przygotować podłoże. Powinno być nośne. Czyli przede wszystkim mocne, stabilne, równe, oczyszczone z brudu, kurzu, resztek starych powłok (np malarskich) i odtłuszczone. Tak przygotowane podłoże powinno być pokryte gruntem. Następnie powinno się wykonać tak zwaną obrzutkę wstępną, po której należy wykonać przerwę technologiczną o długości 2 dni. Przed wykonaniem właściwej warstwy podłoże wcześniej obrzucone należy obficie zwilżyć wodą. Uplastyczniona zaprawa tynkarska nie nadaje się na powierzchnie drewniane, metalowe i wykonane z tworzyw sztucznych.

Uplastyczniona zaprawa tynkarska Tysand – podstawowe dane techniczne (PN EN 998-1:2012):

 • reakcja na ogień: A1;
 • współpczynnik przepuszczalności pary wodnej: μ6/8;
 • gęstość brutto w stanie suchym: 1650 – 1750 kg/m3;
 • wytrzymałość na ściskanie: kategoria CS II (1,5 – 5 N/mm2);
 • przyczepność: 0,1 N/mm2; FB:B;
 • współczynnik przewodzenia ciepła/gęstość: P=50%-0,67 [W/m*K];
 • wydajność: 25 kg zaprawy wystarcza na około 2,5 m2 tynku o grubości 40-60 mm;
 • proporcje mieszanki: ok. 10-11 litrów wody na 25 kg zaprawy;
 • czas gotowości do pracy: 4h;
 • temperatura pracy od 5oC do 25oC ;
 • minimalna grubość warstwy 3 mm, maksymalna grubość warstwy: 60mm.

Dokumentacja technologiczna do pobrania.

W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących terminów wykonania prac tynkarskich prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się z prawej strony lub o kontakt telefoniczny. Zapraszamy do współpracy.

Uplastyczniona zaprawa tynkarska

Tynk maszynowy Tysand kat. II-III maszynowy, uplastyczniony jest ciekawą propozycją do wykonywania zarówno tynków wewnętrznych, jak i tynków zewnętrznych. Jest to gotowa do użytku, sucha mieszanka wyprodukowana na bazie wysokiej jakości spoiwa cementowego wraz z wypełniaczami kwarcowymi oraz z dodatkami uszlachetniającymi. Tynk maszynowy Tysand posiada przyczepność kategorii CSII, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie zapraw w kategorii II – tynk dwuwarstwowy z powierzchnią zatartą, oraz kategorii III – tynk trójwarstwowy, jak w kategorii II oraz gładź szpachlowa.

Tynk Maszynowy TysandI. Przygotowanie podłoża – Podłoże powinno być nośne, czyli stabilne, równe, oczyszczone z kurzu, brudu oraz wszelkich zanieczyszczeń tłustych. Luźne części powierzchni należy odkuć lub przeczyścić szczotką drucianą. Przygotowane podłoże należy pokryć GRUNTEM lub nałożyć warstwę obrzutki wstępnej. W przypadku nakładania tynku na ścianę uprzednio pokrytą obrzutką wstępną należy zastosować przerwę technologiczną o długości około 2 dni. Przed samym tynkowaniem należy powierzchnię obficie zmoczyć wodą. Tynku maszynowego Tysand nie stosuje się na powierzchnie drewniane, metalowe i z tworzyw sztucznych.
II. Przygotowanie zaprawy – jest niezmiernie proste i polega jedynie na wsypaniu worka 25kg do około 10 – 11 litrów czystej, zimnej wody. Następnie dokładnym wymieszaniu mechanicznym lub ręcznym do uzyskania jednolitej masy, bez grudek. Po uzyskaniu jednolitej masy tynk nadaje się do użycia. Czas gotowości mieszanki tynkarskiej do użycia wynosi około 4 godziny.
III. Przygotowaną zaprawę tynkarska nakłada się na powierzchnie kielnią, lub za pomocą agregatów tynkarskich. Nadmiar nałożonej mieszanki należy zebrać za pomocą pacy.Do samego wykańczania,wygładzania powierzchni należny używać pac drewnianych lub styropianowych. Nowo położony tynk należy chronić przed nadmiernym wysuszaniem i zawilgoceniem. Optymalna temperatura pracy li schnięcia to 5-25 stopni Celsjusza.

Tynk maszynowy Tysand – parametry techniczne mieszanki w plikach PDF:

 

W celu otrzymania większych ilości informacji prosimy o wypełnienie formularza obok. Za jego pomocą można również zarezerwować termin wykonania prac tynkarskich. Zapraszamy do współpracy.