Skip to content

Euro Grunt 500

Euro Grunt 500 jest preparatem gruntującym chłonne i porowate powierzchnie przeznaczone pod tynkowanie tynkami gipsowymi, wykonane przede wszystkim z betonu komórkowego, cegły, bloczków betonowych, pustaków ceramicznych lub silikatowych, płyt cementowo wiórowych, płyt gipsowych i gipsowo – kartonowych. Preparat ten posiada bardzo dużą zdolność penetracji, czyli wnika w głąb starych, bardzo starych i suchych podłoży, powodując znaczne ich wzmocnienie, poprzez ujednorodnienie parametrów technicznych. Ponadto Euro Grunt 500 zmniejsza i reguluje chłonność podłoża, zapewniając równomiernie wysychanie nakładanych później warstw tynku. Wpływa to bardzo pozytywnie na przyczepność nakładanych warstw, a tym samym na jakość i żywotność wykonanego tynku. W trakcie nakładania preparat nie zmydla się. Po wyschnięciu tworzy powłokę przepuszczalną dla pary wodnej.

Euro Grunt 500 Dolina Nidy

Podłoże pod zastosowanie preparatu gruntującego powinno być stabilne i oczyszczone z zanieczyszczeń mogących osłabić przyczepność, przede wszystkim z zabrudzeń pochodzenia olejowego i tłuszczowego, resztek starych powłok malarskich oraz środków antyadhezyjnych. Podłoże, na które ma być nanoszony Preparat Gruntujący Euro-Grunt 500, powinno być odpowiednio wysezonowane, a jego wilgotność nie może przekraczać 3%.
Preparat gruntujący jest dostarczany w postaci skondensowanej, dlatego przed użyciem należy go rozcieńczyć wodą. W zależności od podłoża zaleca się rozcieńczenie w stosunku od 1:2 do 1:5 dla podłoży ceramicznych. Rozcieńczony preparat nanosi się na podłoże za pomocą wałka, pędzla lub metodą natryskową, jako cienką i równomierną warstwę. Nakładanie kolejnych warstw należy rozpocząć, gdy zagruntowana powierzchnia będzie sucha, tj. po upływie ok. 4-12 godzin od momentu poprzedniego naniesienia preparatu. Średnio zużywa się około 0,1 kg preparatu na 1 m2 powierzchni (przy rozcieńczeniu 1:3). W praktyce zużycie uzależnione jest od stopnia chłonności podłoża.

Euro Grunt 500 Dolina Nidy – podstawowe dane techniczne preparatu:

  • Zawartość substancji nielotnych: nie mniej niż 10%;
  • Czas wysychania: ok. 4-12 godzin;
  • Temperatura podłoża i otoczenia: od +5°C do +25°C;
  • Dopuszczalna zawartość LZO (VOC): 30 g/l;
  • Maksymalna zawartość LZO (VOC) w produkcie: 2,30 g/l;
  • Dostępne kolory: bezbarwny, żółty, niebieski;

Do pobrania zamieszczamy Świadectwo Techniczne i Atest Higieniczny w plikach PDF.

 

Oceń stronę