Skip to content

Inter Grunt Preparat gruntujący

Inter Grunt jest uniwersalnym preparatem gruntującym przeznaczonym do gruntowania przede wszystkim gładkich podłoży, o wysokiej gęstości i bardzo niskiej chłonności. W szczególności do wykonanych jako prefabrykaty betonowe.  Zalecane jest również używanie na podłoża z tynków cementowych, cementowo – wapiennych, gipsowych, gipsowo – wapiennych oraz gipsowych.  Preparat ten posiada bardzo dużą zdolność penetracji, czyli wnika w głąb starych, bardzo starych i suchych podłoży, powodując znaczne ich wzmocnienie, poprzez ujednorodnienie parametrów technicznych. Ponadto INTER GRUNT reguluje chłonność podłoża, zapewniając równomiernie wysychanie nakładanych później warstw tynku. Wpływa to bardzo pozytywnie na przyczepność nakładanych warstw, a tym samym na jakość i żywotność wykonanego tynku.

Inter Grunt Preparat gruntujący

Podłoże pod zastosowanie preparatu gruntującego powinno być stabilne i oczyszczone z zanieczyszczeń mogących osłabić przyczepność preparatu, zwłaszcza z kurzu, brudu, olejów, tłuszczów, resztek powłok malarskich i środków antyadhezyjnych. Słabo związane części podłoża należy odkuć, a fragmenty osypliwe dodatkowo oczyścić za pomocą szczotki drucianej. Podłoże, na które ma być nanoszony Preparat Gruntujący Inter-Grunt, powinno być odpowiednio wysezonowane, a jego wilgotność nie może przekraczać 3%.
Preparat gruntujący Inter-Grunt jest dostarczany w postaci gotowej do użycia, dlatego nie zaleca się łączenia go z innymi materiałami, oraz rozcieńczania. Przed użyciem należy jedynie preparat wymieszać. Nakładanie kolejnych warstw należy rozpocząć, gdy zagruntowana powierzchnia będzie sucha, tj. po upływie ok. 24 godzin od momentu poprzedniego naniesienia preparatu. Średnio zużywa się około 0,2 – 0,4 kg preparatu na 1 m2 powierzchni. W praktyce zużycie uzależnione jest od stopnia chłonności podłoża.

Inter Grunt Dolina Nidy – podstawowe dane techniczne preparatu:

  • Gęstość: ok. 1,7 g/cm3;
  • Czas wysychania: ok. 24 godziny;
  • Temperatura podłoża i otoczenia: od +5°C do +25°C;

Do pobrania zamieszczamy Świadectwo Techniczne i Atest Higieniczny w plikach PDF.

 

Oceń stronę