Skip to content

Tynk gipsowy Beta

Tynk gipsowy Beta Dolina Nidy jest przeznaczony do wykonywania jednowarstwowych, wewnętrznych tynków gipsowych. Zazwyczaj stosuje się go w budownictwie mieszkaniowym, w budynkach użyteczności publicznej, hotelach, szpitalach, szkołach i innych podobnych budynkach. Doskonale nadaje się do tynkowania sufitów i ścian w pomieszczeniach o normalnej wilgotności powietrza, oraz o nieco zwiększonej, np w kuchniach, czy łazienkach. Posiada doskonałe właściwości lepkości do podłoży z elementów ceramicznych, cegieł wapienno-piaskowych, do betonu zwykłego i komórkowego.

Tynk gipsowy Beta – charakterystyka produktu.

Dolina Nidy Tynk Gipsowy Maszynowy Lekki Beta jest produkowany na mazie gipsu naturalnego oraz syntetycznego. Posiada wysokie parametry użytkowe: większa wytrzymałość mechaniczna oraz mniejsza wodożądność. Dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej przy produkcji tynku, powierzchnia gotowego tynku jest odporna na czynniki związane z codzienną eksploatacją tynkowanych pomieszczeń. Zastosowanie lekkich wypełniaczy mineralnych pozwoliło poprawić obróbkę powierzchni podczas nakładania oraz zwiększyć wydajność tynku. Przy zastosowaniu technik maszynowych przy użyciu tynku BETA zapewniony jest szybki postęp prac tynkarskich. Zdecydowane obniżenie kosztów związanych z ich wykonaniem. Ma to niebagatelne znaczenie dla inwestora, ale również dla Firmy tynkarskiej, gdyż jest w stanie przedstawić inwestorowi korzystniejszą ofertę na wykonanie zlecenia tynkowania.

Tynk gipsowy Beta

Tynk gipsowy Beta nie wymaga od ekipy tynkarskiej specjalnego traktowania. Nakłada się go jak większość tynków z przeznaczeniem do tynkowania maszynowego. Podłoże powinno być stabilne, suche, wolne od wykwitów i oczyszczone z zanieczyszczeń mogących osłabić przyczepność gipsu.  Zwłaszcza kurzu, wolnych cząstek, olejów szalunkowych, tłuszczów, resztek powłok malarskich i środków antyadhezyjnych. Podłoże powinno być odpowiednio wysezonowane, a jego wilgotność nie może przekraczać 3%.

Masę tynkarską o plastycznej konsystencji natryskuje się na podłoże poziomymi pasami zachodzącymi na siebie w kierunku z góry na dół. Zalecane jest zachowanie grubości warstwy tynku minimum 8 mm na ścianach i sufitach oraz maksimum 15 mm na stropie i 30 mm na ścianach. Przerwy w narzucaniu masy mogą trwać maksymalnie do 20 min. Zaprawę należy wyrównywać za pomocą łat typu H, natomiast po upływie 1,5 do 2h za pomocą łaty trapezowej. W optymalnych warunkach, czyli przy temperaturze powyżej 15 stopni C i warstwie tynku o grubości około 15 mm całkowite wyschnięcie następuje po około 14-tu dniach.

Karta charakterystyki Tynku gipsowego BETA – pobierz pdf.

W przypadku chęci uzyskania większej ilości informacji oraz chęci otrzymania oferty dotyczącej tynkowania Twojego domu prosimy o kontakt telefoniczny lub o wypełnienie formularza zamieszczonego z prawej strony.

Oceń stronę