Skip to content

Jaki tynk wybrać ?

Naturalność wyrobów i ekologia to aktualne trendy. Dobór odpowiednich materiałów budowlanych to trudne zadanie. Tynk jako wierzchnia warstwa wykończeniowa powinien zapewniać przyjemny i zdrowy klimat. Powinien również pozostać trwały i niezmienny przez wiele lat. Dlatego zasadne jest pytanie: Jaki tynk wybrać ?

Najważniejsze parametry tynku.

Porównując parametry różnych rodzajów tynku dochodzimy do kilku wniosków. Tynk musi być paro-przepuszczalny i pozwolić ścianom „oddychać”. Również musi być odporny na uszkodzenia mechaniczne. Zwykłe tynki gipsowe są mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Twardsze są tynki cementowo-wapienne. Niestety te są szorstkie, zimne oraz nieco trudniejsze w wykonaniu. Miedzy innymi firma Knauf w produkcie MP 75 Diamant połączyła zalety tynków cementowo-wapiennych i gipsowych. Tynk jest twardy a jednocześnie oddycha i jest łatwy w obróbce. Nazwa nie bez powodu została zaczerpnięta z najtwardszego minerału. Już po nazwie możemy wnioskować jakie właściwości posiada. Ściany i sufity pokryte tynkiem Knauf Diamant wyglądają jak nowe przez wiele lat. Nie od dziś wiadomo, że najlepszymi testerami są dzieci. Obicia, otarcia i rysy na ścianach to codzienność w domach z wesołymi dziećmi. By mieć więcej radości i mniej remontów już od początku warto zastosować  twardy tynk Knauf MP 75 Diamant  i cieszyć się razem ze swoją rodziną. Gips dodatkowo zadba o klimat wnętrza posiada on właściwości higroskopijne. Reguluje ilość wilgoci pochłaniając lub oddając ją do otoczenia. Tynk przeznaczony jest do wszystkich pomieszczeń ogrzewanych, także kuchni i łazienek. Knauf MP 75 Diamant jest również idealnym podłożem pod farby i tapety.

Jaki tynk wybrać

Jaki tynk wybrać?

W kwestii tynku warto postawić na produkt na bazie gipsu. Jednym z kilku producentów dobrej jakości tynków jest Knauf.  Nie mniej znanym jest Grupa Atlas, czyli znana z wyrobów gipsowych marka Dolina Nidy. Jej flagowy produkt – Tynk gipsowy maszynowy lekki Beta. Dzięki swoim parametrom oba produkty są odporne na uszkodzenia mechaniczne i posiadają mniejszą wodożądność. Ponadto zapewniają korzystny mikroklimat w pomieszczeniach, pozytywnie wpływający na samopoczucie użytkowników tynkowanych pomieszczeń.

Jaki tynk wybrać ?

Nasza firma tynkarska używa tylko najlepszych materiałów od znanych producentów. Dbamy o to, aby wykonane tynki cieszyły inwestorów przez długie lata. Nie korzystamy z produktów nie posiadających odpowiednich certyfikatów lub aprobat. Nasze liczne realizacje są naszą wizytówką. Na wszystkie Państwa pytania odpowie nasz wyspecjalizowany personel. Zapytania proszę kierować poprzez kontakt telefoniczny lub formularz znajdujący się z prawej strony. Nasi eksperci odpowiedzą na Państwa wszystkie wątpliwości.

Oceń stronę