Skip to content

Tynkowanie powierzchni betonowej

Budowa domu to niezwykle złożona inwestycja. Każdy etap to nowe wyzwania, nowe możliwości i rozwiązania. Staranne wykonanie tych elementów gwarantuje nam trwałość i estetykę na lata. Nie inaczej jest z tynkowaniem powierzchni betonowej.

Czym jest tynkowanie powierzchni betonowej?

Tynkowanie powierzchni betonowej to jeden z końcowych etapów podczas budowy. Jest niezwykle ważny ze względów estetycznych. Dodatkowo tynki mają znaczący wpływ na mikroklimat panujący w pomieszczeniu. Dzięki porowatej budowie mogą regulować ilość wilgoci znajdującej się w powietrzu. W zależności od potrzeby pochłaniać wilgoć lub ją oddawać. To właśnie tynk zapewnia suche powierzchnie. Najważniejszym punktem jaki musimy spełnić przed nałożeniem tynku jest sprawdzenie jakości i wilgotności podłoża. Tynki gipsowe można nakładać na powierzchnie o wilgotności resztkowej poniżej 3%. Warunek ten ma znaczący wpływ na przyczepność tynku do podłoża. Zaniedbanie tego elementu może się wiązać z powstawaniem pęknięć, a nawet oderwaniem tynku od podłoża. Beton schnąc kurczy się, przez co na powierzchni styku z tynkiem powstają ścinające naprężenia. Dodatkowo podczas schnięcia wydostają się sole, które również źle wpływają na wiązanie tynku do podłoża.

Tynkowanie powierzchni betonowej

Podczas prac wykonywanych w ciepłe dni beton musi schnąć minimum 4 tygodnie. W niekorzystnych warunkach czyli z niską temperaturą oraz wysoką wilgotnością ten czas wysychania może się wydłużyć do 8 tyg. Ważnym terminem jest też 80 dni bez mrozu. Prace tynkarskie muszą być wykonywane przy temperaturze powyżej +5’C. Jeżeli mimo czasu i starań wilgotność betonu nie maleje do zakładanego poziomu 3% możemy zastosować talerzyki Knauf PutzPin lub Knauf Spraykontakt. Również, gdy podłoże jest mało chłonne lub bardzo gładkie należy odpowiednio zwiększyć przyczepność betonu. Środek gruntujący nanosimy na takie powierzchnie a następnie po całkowitym wyschnięciu tynkujemy.

Wszystkie te wytyczne są doskonale znane naszym zespołom. Nasza firma stale stawia na jakość. Tynkowanie to nasze codzienne zajęcie. Nasze ekipy są szkolone aby należycie wykonywać Państwa zlecenia. Dodatkowo jesteśmy w stanie pomóc przy wyborze odpowiedniego sposobu wykończenia murów i sufitów. Tynki to warstwa wykończeniowa więc ich jakość musi być na najwyższym poziomie. Należy zlecić ich wykonanie tylko renomowanym i sprawdzonym wykonawcom. Zapytania proszę kierować poprzez kontakt telefoniczny lub formularz znajdujący się z prawej strony.

Oceń realizację
Umów termin tynkowania
Podaj swoje podstawowe dane kontaktowe, abyśmy mogli się skontaktować i umówić termin wykonania prac tynkarskich.