Skip to content

Tynkowanie na systemach grzewczych

Projektanci prześcigają się w rozwiązaniach i aranżacjach wnętrz. Wielkie przestrzenie i minimalizm wystroju to aktualny trend. Gdzie w tym całym stylu znaleźć miejsce na grzejniki? Przecież nie w każdym pomieszczeniu możemy zamontować kominek a ogrzewanie nadmuchowe wysusza powietrze. Na szczęście jest bardzo innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie. Ścienny system grzewczy oraz sufitowy system chłodzący. Brzmi to skomplikowanie lecz jest proste. System ścienny ogrzewa wnętrze i zapewnia przyjemny klimat. System sufitowy chłodzi wnętrze w najwyższym punkcie pomieszczenia. Niskie nakłady energetyczne pomnożone przez dużą powierzchnię dają rewelacyjne efekty. Jest to idealne rozwiązanie do budynków, których elewacje nie mogą zostać ocieplone w klasyczny sposób na przykład zabytki.

Tynkowanie na systemach grzewczych – sufity.

Tynkowanie na systemach grzewczych

System grzewczo – chłodzący składa się zazwyczaj z mat kapilarnych przymocowanych do ścian i sufitu oraz tynku gipsowego lub gipsowo- wapiennego Knauf. Grubość tynku może wynosić 25 mm. Łatwość obróbki i maszynowe nakładanie gwarantuje szybkość i efektywność prac a bezskurczowe wiązanie tynku umożliwia jednorazowe naniesienie całej warstwy. Taki system grzewczo – chłodzący możemy nakładać bezpośrednio na sufit lub na poszycie z płyt kartonowo- gipsowych. Maty kapilarne mocuje się przy pomocy klamer Niro. Rurki nie mogą na siebie nachodzić ani się załamywać. Cała mata powinna być naciągnięta oraz nie zwisać od płaszczyzny sufitu. Do montażu i stabilizacji mat kapilarnych możemy użyć talerzyków Knauf PutzPin. Miejsca na oświetlenie i inne elementy montażowe wyznaczamy pomiędzy rozsuniętymi rurkami. Całość sufitu wraz z matami kapilarnymi tynkuje się tynkiem Knauf MP 75G/THERMAL. Warstwę końcową wykonuje się zgodnie z wymaganiami klienta. System grzewczy możemy uruchomić dopiero po całkowitym wyschnięciu tynku.

Fachowe tynkowanie na systemach grzewczych gwarantują lata ich bezawaryjnej pracy. Nasza firma stawia na jakość. Tynkowanie to nasze codzienne zajęcie. Nasze ekipy są szkolone aby należycie wykonywać Państwa zlecenia. Dodatkowo nasi konsultanci doradzą Państwu przy wyborze odpowiedniego sposobu wykończenia ścian i sufitów. Tynki to warstwa wykończeniowa więc ich jakość musi być na najwyższym poziomie. Należy zlecić ich wykonanie tylko renomowanym i sprawdzonym wykonawcom. Nasze realizacje są naszą wizytówką. Zapytania proszę kierować poprzez kontakt telefoniczny lub poprzez formularz znajdujący się z prawej strony. Zapraszamy do współpracy.

Oceń stronę