Skip to content

Jednowarstwowe tynki gipsowe

Wszyscy wiemy o tym, że naturalne produkty są najlepsze. Gips jest właśnie takim produktem – naturalnym. Jest wydobywany przez człowieka od wielu tysięcy lat. Surowiec ten przetwarzany jest do dnia dzisiejszego na wysokiej jakości tynki wewnętrzne. Wniosek nasuwa się jeden. Jeżeli coś jest używane od tysięcy lat to musi być naprawdę dobre.

Jednowarstwowe tynki gipsowe.

Wykończenie ścian i sufitów tynkiem gipsowym daje same plusy. Po pierwsze gips jest naturalny. Po drugie materiał ten reguluje wilgotność. Kolejny powód to wszechstronność stosowania, niezależnie od rodzaju podłoża. Gips naturalnie jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Tynki gipsowe mogą być nanoszone maszynowo lub ręcznie. Czyni to pracę szybką i prostą w wykonaniu. Bardzo ważnym argumentem jest to, że nakłada się je jednowarstwowo. Więc efektywność ekip jest bardzo duża. Czas całkowitego wiązania wynosi, w zależności od warunków i temperatury od 10 do 14 dni. Każda z naszych ekip jest profesjonalnie wyposażona. Głównym urządzeniem jest agregat tynkarski. Jego zadaniem jest mieszanie zaprawy z wodą. Zaprawa dostarczana jest na budowę w workach lub luzem do silosów. Wszystko zależy od ilości jaka zostanie zużyta.

Jednowarstwowe tynki gipsowe

Fragment ściany zagruntowanej i z naniesionym tynkiem gipsowym.

Jak nanosimy jednowarstwowe tynki gipsowe?

Wymieszana zaprawa natryskiwana jest na zagruntowane ściany i sufity za pomocą sprężonego powietrza. Nanoszeniem równych warstw i grubości zajmują się nasi pracownicy. Do nich również należy rozprowadzenie i wyrównanie powierzchni za pomocą łaty trapezowej. Końcowy efekt uzyskuje się poprzez zwilżenie tynku wodą i użycie pacy z gąbką. Podstawowym i częstym błędem jest niezagruntowanie podłoża. Na szczęście nasza ekipa doskonale wie co należy zrobić by fachowo wykonać tynk dla Państwa. Firmowe środki gruntujące to między innymi Knauf Betokontakt oraz Knauf Grundiermittel, Euro Grunt i Inter grunt z Doliny Nidy.

Jednowarstwowe tynki gipsowe

Przygotowany do pracy agregat tynkarski.

Do wykonania tynków najlepiej zatrudnić wykwalifikowaną firmę wykonawczą, która  posiada certyfikaty swoich umiejętności. Gwarantuje to profesjonalne wykonanie prac tynkarskich, zgodne z zaleceniami producenta zapraw. Postaw na Ekotynk.pl – lidera w tej dziedzinie. Stawiamy na jakość. Tynkowanie to nasze codzienne zajęcie. Nasze ekipy są szkolone aby należycie wykonywać Państwa zlecenia. Dodatkowo doradzimy Państwu przy wyborze odpowiedniego sposobu wykończenia ścian i sufitów. Jednowarstwowe tynki gipsowe to jednocześnie warstwa wykończeniowa więc ich jakość musi być na najwyższym poziomie. Zapytania proszę kierować poprzez kontakt telefoniczny lub formularz znajdujący się z prawej strony.

Oceń stronę